اسپاسرها      CAPCO   

شرح:

استفاده از فضاسازهای پلاستیکی دربتن مسلح که یکی از پرمصرفترین مصالح ساختمان سازی  می باشدروز به روز متداول گردیده است. ضعف میلگردهای تقویت کننده درمقابل عوامل جوی ودرنتیجه خوردگی و  زنگ زدگی آنها عامل اصلی تضعیف بتن وبروز مشکلاتی همچون لغزش وخرد شدن بتن می باشد. کشور ما بدلیل رطوبت درمناطق ساحلی واملاح خورنده درمناطق کویری دراین مقوله آسیب پذیر می باشد. با استفاده از فضا سازها، فضایی بین سطح بیرونی بتن ومیلگردها ایجاد می شودکه دور بودن از عوامل محیطی مانع از خوردگی میلگرد خواهد شد ودرنتیجه طول عمر واستحکام سازه های بتنی افزایش می یابد.

مصارف:

استفاده در ا نواع قالب بندیها ی ستونی ومستطیلی

فاصله نگهدار قفسه شمع

پی فونداسیونها،دال هاومش ها

خصوصیات ویژه:

·         کاملا دقیق

·         نصب سریع وآسان

·         حمل سبک ٫ راحت وارزان

·         بدون جاگذاشتن هر گونه اثر از خود

 

انواع اسپایسرها:

1- فاصله نگهدارنده کششی

این قطعات با داشتن حالت ارتجاعی پوشش معیین ومطمئنی بروی میلگردها  ایجاد می نمایند و عملکرد عمده آن یکنواخت نگهداشتن شبکه های ارماتور بروی بتن دیگر ویا قالب در اندازه های مختلف است.

2- فاصله نگهدارنده گرد دیواری

فصله نگهدارنده گرد دیواری که بصورت گرد وبه شکل هندسی خاص خود طراحی شده است ودارای حالت ارتجاعی بسیار بالا می باشدوبه محض اینکه میلگرد وارد فاصله نگهدارمی شود میلگرد درمحل نشیمنگاه خود کاملا قفل می نماید واز لغزش وحرکت جلوگیری می کند.

3- فاصله نگهدار قفسه شمع

همانطور که از اسم این فاصله نگهدارنده پیداست مورد استفاده آنها در قفسه های شمع درجا می باشد وفاصله پوششی بسیار مناسب ومطمئنی بین شبکه ودیوار خاکی در عمق زمین بما می دهد ومانع برخورد شبکه به دیواره خاکی می شودوباعث خوردگی آرماتورها ووفرسایش بتن خواهد شد با وجود سنگینی قابل توجه شبکه قفسه شمع، اپراتور جرثقیل به راحتی می تواند شبکه بطول 10الی15 متر یا بیشتر را بوسیله چرخیدن فاصله نگهدارنده ها در محل خود قرار دهد.

4- مخروط ناقص

از بکار بردن مخروط ناقص در سر لوله های فشار قوی PVC به قطر mm25وmm32 در تثبیت قالبها می توانیم از هدر رفتن شیره بتن از دوجهت جلوگیری کنیم اول خروج شیره بتن ازداخل قالب از محل عبور بلت ودوم نفوذ شیره بتن در محیط بلت

5- پایه شبکه برای لوله بتنی

زمانی که شبکه قفسه لوله را بروی قالب قرار می دهیم وسپس قالب را به آن متصل می کنیم وبتن ریزی را انجام می دهیم شبکه کاملا بروی قالب قرار       می گیرد واین امر باعث می شود سر میلگردهای عمودی شبکه بعد از چند روز زنگ زده شود لذا برای جلوگیری از ضایعات باید از این نوع فاصله نگهدارنده استفاده شود. این فاصله نگهدارنده ها بر سر میلگردهای عمودی شبکه قفسه لوله نصب می شود وبا ایجاد mm10 پوشش بر سر میلگردهای لوله باعث جلوگیری از نوع عوامل خورندگی می شود.

6- فاصله نگهدارنده کفی تخت

این قطعات برای ایجاد پوشش بتن بروی لوله های فولادی عایق شده ای که دارای شبکه مش هستند ودر بستر دریا قرار می گیرند استفاده می شوند ونیز برای ایجاد پوشش بتن در زیر میل گردهایی با قطر 6و8 میلیمتردرسقفهای تیرچه بلوک که به جای سفال ویا بلوکهای سیمانی از بلوکهای پلاستوفوم (یونولیت) استفاده شده است به کار می روند.

7- میان بلت آب بند

 شامل دو عدد مخروط ناقص، دو عدد آببند روی لوله یک قطعه لوله PVCفشار قوی با سطح کاملا مضرس ودوعدد آببند داخل لوله می باشد.

8- فاصله نگهدارنده مخصوص مش

این فاصله نگهدارنده مخصوص مش هایی با ضخامت mm6 و با مش های cm15 جهت پوشش بتن mm30وmm50 ساخته شده است.

میزان ونحوه مصرف:

فاصله نگهدارنده ها در ابعاد مختلف تولید می گردد لذا برای استفاده  از این قطعات در شبکه های میلگردی حتما با مشاورین این شرکت تماس حاصل فرمائید.

چون تعداد ونوع فاصله نگهدارنده ها به ضخامت میلگرد ٫ قالبها و نقشه های اجرایی بستگی دارد.